Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов:

Ротация ще има, Мария Габриел ше представи одобрен кабинет

Бойко Борисов
Снимка: БТА

Ротацията е дреболия, технически въпрос, ненужно и смешно е упражнението Мария Габриел да приеме мандата и след няколко дни да го върне.” Това заяви в Котел лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод предстоящата през март т.г. смяна на премиери, при която издигнатият от ПП-ДБ Николай Денков ще трябва да отстъпи поста на бившия еврокомисар и настоящ външен министър и вицепремиер.

По думите на Борисов, Мария Габриел ще отиде с одобрен от парламентарните групи кабинет и веднага ще започне избирането му по същество. “Връщането на мандатите е във вариантите примерно сега се счупва сглобката, ако Конституцията дава възможност отново да се завърти рулетката и отиваме на избори. Ние в момента сме на ротация”, коментира той.

Министрите, които не се справят с работата, ще бъдат сменени

Лидерът на ГЕРБ похвали вътрешния министър Калин Стоянов за “огромната работа” относно применато на страната ни в Шенген по въздух и море. Той добави, че дейността на всеки министър ще бъде анализирана и на тази основа ще се прецени кой да запази поста си.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Съвремието налага обществените медии да присъстват на много повече платформи

Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public Broadcasters International ). Участваха ръководители и представители на обществените радиа и..

публикувано на 23.10.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 69

В брой 69 на предаването слушайте: Как българското градинарство беше вписано в унгарския регистър на нематериалното културно наследство на ЮНЕСКО и какви са днешните българи в Унгария – интервю с Данчо Мусев, председател на Българското..

публикувано на 23.10.25 в 12:00

Софийският университет пое председателството на алианса "Transform4Europe"

На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..

публикувано на 23.10.25 в 10:25