И в Чикаго спазиха традицията за Йордановден, като повече от 20 българи се хвърлиха в ледените води на езерото Мичиган, за да спасят богоявленския кръст, съобщава във фейсбук пост генералният консул на България в Чикаго Светослав Станков.
Кръстът хвана Кристиан Дудин, който е само на 15 години. Той е роден в Америка, а семейството му пристига в щатите преди повече от 20 години от Самоков. Да се включи в надпреварата за кръста той е вдъхновен от баща си Димитър.
Като честити празника на всички именици, генералният ни консул благодари на българската общност в Чикаго, че почита българските традиции и ги предава на следващите поколения.
Виже още от атмосферата във видеото, споделено от Светослав Станков във Фейсбук:
Снимки: Фейсбук страница на Генералното консулство на България в Чикаго
Второ издание на Международния литературен конкурс "Вълшебното перо" подготвя екипът на Българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж. Предизвикателството е към всички деца и младежи по света, които пишат на български език, независимо от..
От 1 януари т.г. вече има изборен район "Чужбина". При нови парламентарни избори той ще излъчи своя листа. Най-рано в края на март, с промени в Изборния кодекс, ще се реши колко дълга ще е тя. Тепърва ще се изяснява, колко депутати ще се избират в район..
Българската професионална мрежа (NYC Bulgarian Professionals Network) организира първата за годината неформална среща (Happy Hour) на българската професионална общност в Ню Йорк. "Приветствам инициативата… и с удоволствие отново ще се присъединя",..
"Мястото във Франция, в което заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца" – така преди година с пост в социална мрежа Янета Димитрова определи..
Министерство на външните работи препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна..