Секретарят по сигурност и отбрана на президента Димитър Стоянов обяви, че вероятно ще се води разговор в институцията как да се реагира, когато процедурата по избор на конституционен съдия стигне до Румен Радев. Пред БНТ той припомни случая от края на 2012 г., когато тогавашният президент Росен Плевнелиев бламира избора на Венета Марковска и не допусна тя да се закълне и да встъпи в длъжност. Стоянов уточни, че ако избраният за конституционен съдия не положи клетва пред президента, това означава, че той все още не може да встъпи в длъжност. Три са кандидатурите за конституционен съдия от парламентарната квота. ГЕРБ издигна депутата Десислава Атанасова. "Продължаваме промяната - Демократична България" подкрепят съдията Борислав Белазелков, а "Възраждане" депутата Цвета Рангелова.
Стоянов каза още, че президентът ще спази Конституцията при ротацията на премиерите и ще проведе разговори с всички парламентарни сили преди да връчи мандат за съставяне на кабинет.Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22..