Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Премиерът Николай Денков представя България в Давос

Снимка: БГНЕС

Премиерът Николай Денков ще вземе участие в Световния икономически форум, който събира международния политически и финансов елит в швейцарския алпийски курорт Давос. В центъра на дискусиите тази година са идеи и стратегии, свързани с икономическа несигурност, екологични рискове, изкуствения интелект и противодействието на дезинформацията. Николай Денков ще участва в серия дискусии и лични разговори, съобщават от правителствената пресслужба.

Припомняме, че ден по рано в София, министър-председателят участва в представянето на първия отворен изкуствен интелект на български език, разработен от Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии. Нововъведението вече е отворено за институции, а за широката публика ще бъде достъпно от 3 март.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Винена фиеста във Велико Търново предлага дегустация на местни сортове

Във Велико Търново се провежда Urban Wine Fest, организиран от Българската асоциация на винените професионалисти . "Октомври е месецът на българското вино и нa богатството на местните сортове", казва Даниел Драгошинов, един от нейните членове,..

публикувано на 18.10.25 в 07:05

В края на седмицата – превалявания

В събота , 18 октомври,   минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от дъжд. Временни разкъсвания на облачността ще има над южните райони от страната. През нощта срещу..

публикувано на 17.10.25 в 19:41

Пристигна четвъртият хеликоптер за спешна медицинска помощ по въздуха

Четвъртият хеликоптер, предназначен за спешна медицинска помощ по въздуха, вече е на българска земя. "Новата въздушна линейка ще бъде базирана в хангара на Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" в Долна Митрополия, откъдето ще обслужва..

публикувано на 17.10.25 в 16:47