Планинската спасителна служба предупреди, че в планините има опасност от лавини в следващите няколко дни. Условията за туризъм са добри само в ниските части.
“Туристите трябва да имат предвид, че в повечето планини цяла нощ е валял дъжд и температурите са положителни. Местата, където има сериозна снежна покривка, не са подходящи за разходка”, казаха планинските спасители.
Лифтовите съоръжения в планинските курорти работят по график.
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката Жечо Станков, който заедно с еврокомисаря по енергетиката Дан Йоргенсен инспектира изпълнението на лот..
Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..
Монографията "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел "Политики в областта на междуетническите..
В сряда минималните температури ще са от 1° до 6°, в София – 1°. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост...
Финансова помощ на стойност 21 350 000 швейцарски франка предоставя Швейцария в подкрепа на политиките на България в областта на миграцията. "Като външна..
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката..