Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Слънчев и тих понеделник с температури до 5°

Снимка: ЕПА/БГНЕС

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. След полунощ на места в Дунавската равнина и около водните басейни ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Утрото ще бъде мразовито с минимални температури между минус 8° и минус 3°, малко по-ниски в котловините от Западна България. В София - около минус 7°. В понеделник (22 януари) ще е предимно слънчево и почти тихо. Максималните температури ще са между 0° и 5°, в София - около 3°.
В планините ще е предимно слънчево. Максималната температура на височина 1200 метра - около 1°, на 2000 метра - около минус 4°.
В повечето райони от Балканите ще е предимно слънчево и почти тихо. Сутринта на места по поречията на реките и в котловините ще е мъгливо.
На територията на цяла Европа - над по-голямата част от континента времето се определя от дълбок циклон с център над Норвежко море. Над Западна и Централна Европа ще е облачно, ветровито, с валежи от дъжд във Великобритания, Франция, Бенелюкс, Германия и Дания. С преминаването на студен атмосферен фронт, по-късно през деня валежите ще обхванат Полша, Чехия и Австрия. На отделни места там ще има условия за поледици. Обилни снеговалежи и виелици ще има на Скандинавския полуостров, Финландия, Прибалтика и в северозападната част на Европейскяа Русия. Слънчево ще е в южните райони на Пиренейския полуостров и по Средиземноморието, докато над южната част от Европейска Русия и Украйна облачността ще е значителна и на места ще е мъгливо.
Най-студено ще е в Москва (-6°), най-топло в Рим - (12°), показват данните на НИМХ.
Според BBC Weather в Ню Йорк ще е +3°, в Буенос Айрес - (+27°), в Йоханесбург - (+29°), в Пекин - (-2°), в Мелбърн - (+20°).



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 20:35

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35