Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бетоновоз се е сблъскал с влака Истанбул-София, един човек е пострадал

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Камион бетонобъркачка се е сблъскал с нощния пътническия влак, пътувал снощи от Истанбул за София, съобщи турската информационна агенция Ихляс хабер ажансъ, цитирана от БТА. Във влака са пътували 80 пътници, сред които и български граждани. Катастрофата е станала на жп прелез край село Великьой, окръг Текирдаг, към 23 часа местно време. При удара е ранен шофьорът на бетонобъркачката, който е настанен в болница. Не се съобщава за други ранени. Катастрофата е предизвикала паника сред пътниците на влака. Провежда се разследване за инцидента. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Форум в София ще обсъди сигурния преход към еврозоната

"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..

публикувано на 09.10.25 в 07:35

Разкъсване на облачността и постепенно спиране на валежите в четвъртък

В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..

публикувано на 08.10.25 в 18:40

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33