По време на учение в София тази вечер (31 януари) от 22.00 часа ще се тества готовността и подготовката на органите за управление и силите за реагиране на национално и териториално ниво при извънредна ситуация. За това съобщават от МВР.
В реална среда и в реално време ще се осъществяват практически действия според сценария на учението, в което ще участват екипи на МВР, Министерството на отбраната, Столична община, Спешна помощ, БЧК и др.
От МВР предупреждават, че са възможни затруднения в придвижването в района на Софийския университет и храм-паметника „Св. Александър Невски“ тази вечер във връзка с учението.

От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична стъпка към интеграцията ни в ЕС с обещания за стабилност и по-лесен бизнес, но високите цени и..
Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..
Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..