Минута мълчание в памет на жертвите на комунистическия режим запазиха депутатите в началото на пленарното заседание на 1 февруари. Повод е Денят на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим.
На 1 февруари, преди 79 години, „Народният съд“ осъжда на смърт тримата регенти Княз Кирил Преславски, проф. Богдан Филов, ген. Никола Михов, 22 министри, 67 народни представители, 47 генерали и висши офицери и 8 царски съветници.
Не всички партии се включиха в оказването на почит. Депутатите социалисти от БСП не бяха в залата, а от "Възраждане" не станаха всички.
"Народният съд“ не е прецедент в следвоенна Европа, но българският случай е уникален. Самото му съществуване като извънреден съд е против Търновската конституция, а политическата му цел е престъпна. За общата правораздавателна нагласа на „Народния съд“ е показателен и фактът, че ден след екзекуцията на регентите, един от екзекуторите се разхожда из центъра на София с ботушите на убития Княз Кирил. След това той 15 години е председател на Народното събрание на Народна Република България", посочи депутатът Никола Минчев в декларация от името на "Продължаваме промяната - Демократична България".
Денят на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим се чества на 1 февруари по предложение на президентите на България Желю Желев (1990-1997) и Петър Стоянов (1997-2002). Поклонение пред мемориалите на жертвите и отслужване на панихиди в църквите ще има на много места в страната.Различни събития из цялата страна се провеждат часове преди да посрещнем Възкресение Христово. В София фондация "От нас зависи" кани децата на "Голямо великденско боядисване на яйца" от 11:00 до 15:00 ч. в Каньон парк в Младост 3 с вход свободен...
Розов пеликан се превърна в истинска атракция за жителите във Варна. Стотици хора го срещат в района на Морската гара в града и бързат да публикуват негови снимки в социалните мрежи. Пеликанът вече е известен там с името Стойчо, а местните рибари..
Днес на Велика събота - последния ден от Страстната седмица, предшестваща Великден, се възпоменава погребението на Иисус Христос и слизането му в ада, за да разкъса оковите му и да отвори отново за нас райските двери. Църковен календар - Велика..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..
Българският патриарх и Софийски митрополит Даниил поздрави с "Христос воскресе!" и в пасхалното си слово акцентира на призванието на православните..
Патриарх Даниил отслужи богослужение за т.нар. Второ Възкресение Христово в софийския митрополитски катедрален храм “Св. Неделя”. На празничната..