През нощта ще бъде предимно ясно. В по-голямата част от страната ще бъде почти тихо, в Североизточна България ще духа до умерен югозападен вятър. Минималните температури ще са между 4° и 9°, по-ниски на места в котловините на Западна България, в София – около 3°.
Утре, 7 февруари, отново ще е предимно слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа слаб, в Дунавската равнина и източните райони – умерен вятър от запад-югозапад. Топло с максимални температури между 16° и 21°, в София – около 17°.
В планините ще е предимно слънчево. Ще духа умерен, по високите и открити части – силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 12°, на 2000 метра - около 4°.
По Черноморието ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен югозападен вятър. Максималните температури ще са 17°-20°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
На Балканите ще бъде топло и предимно слънчево за февруари.
В останалата част от Европа се очакват снеговалежи в Шотландия, на Скандинавския полуостров, във Финландия, Прибалтика, Беларус и на много места в Европейска Русия. По западното крайбрежие на Норвегия и Дания валежите ще са интензивни. В района на Ла Манш, Белгия, Бавария, северната половина от Франция и в Бискайския залив се очакват значителни валежи от дъжд. На юг облачността ще е разкъсана, предимно значителна над Италия, но ще е почти без валежи .
В Рим се очакват – 16°, в Мадрид 12°, а в Лисабон - 17°. Париж ще бъде 12°. В Лондон и Берлин ще бъде 8°. В Москва ще бъде 0°. В Букурещ 18°, в Белград и Атина 20°, в Истанбул 15°.

В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..