Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обществената нагласа е разполовена за очакваната правителствена промяна

Снимка: marketlinks.bg

Ако изборите за парламент бяха днес, ГЕРБ би получил 23,8% подкрепа, "Продължаваме промяната-Демократична България" – 17,2%, а ДПС е трета политическа сила с 12,1 на сто от предпочитанията. "Възраждане" отстъпва с едно място назад, но все още партията им води пред социалистите. "Възраждане" би имала 9,9% подкрепа при избори през февруари, а БСП – 8,5%. Партия "Има такъв народ" остава под прага за влизане в парламента с 3,8% гласове. 20% от анкетираните не биха гласували за нито една партия. 

Данните са от представително януарско проучване на "Маркет линкс", представено в bTV. 43% от запитаните очакват смяната в управлението на страната да премине без трусове между партиите от управляващото мнозинство. 40 на сто са скептични и смятат, че преходът във властта или така наречената ротация на премиерите ще е проблемна.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Избери България" – държавата ще привлича българи от диаспората без гражданство

Държавните институции са поели категоричен ангажимент за улесняване на достъпа до пазара на труда, а и в България като цяло, на лица с български произход, които обаче все още нямат българско гражданство. Това увериха представителите на администрацията..

публикувано на 12.06.25 в 19:19

България днес - 12 юни 2025 г.

В "България днес" на 12 юни слушайте : 01:10 -  Актуална информация от страната и българските общности зад граница  11:20   - Прогноза за времето 17:40   - Отправяме се към Хамбург за третото издание на  Фестивала на българската..

публикувано на 12.06.25 в 19:00

Петък 13 ще е слънчев с изолирани превалявания на североизток

В петък  минималните температури ще са от 14 до 18°. В София ще е 15°. През деня ще е предимно слънчево. Утре ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността след обяд ще има над Източна България и там на места ще превали и..

публикувано на 12.06.25 в 18:30