Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Картофопроизводители блокираха пътя към граничния пункт “Илинден - Ексохи”

Снимка: Незабравка Кирова

Картофопроизводители, които не подкрепят решението на земеделците да спрат пътните блокади, се събраха на протест на пътя към граничния пункт “Илинден - Ексохи” при село Садово. Те декларираха, че не искат да участват в уговорени мачове, не подкрепят постигнатото споразумение с правителството и ще отстояват своите искания.

След срещата в МС: Земеделците спират протестите в понеделник

Производителите са подкрепени от хора, занимаващи се с животновъдство и овощарство. Блокадата с трактори на пътя към границата с Гърция ще продължи до 13,00 ч.

Националната асоциация на картофопроизводителите настоява разговорите с кабинета да продължат в понеделник, както и за активна българска позиция в Брюксел за ревизия на зелената сделка. Блокади ще има и през следващата седмица – замислят се общи протести с гръцки производители на граничния пункт “Кулата - Промахон”.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00