Президентът Румен Радев днес ще посети Банско, където ще наблюдава слалома за Световната купа по ски алпийски дисциплини с участието на българския скиор Алберт Попов, съобщиха от от прессекретариата на държавния глава. Той ще участва в церемонията по награждаването след края на състезанието.
В програмата на президента са предвидени също срещи с кмета на общината Стойчо Баненски и с представители на Планинската спасителна служба.
Световната купа по ски алпийски дисциплини в Банско беше официално открита в петък на церемония, на която присъства почти целият град. Сред официалните лица бяха спортният министър Димитър Илиев, министърът на туризма Зарица Динкова и футболната легенда Христо Стоичков.В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца..