Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България участва в международно изложение за биохрани в Германия

Снимка: biofach.de

След десет години отсъствие България участва отново в Международното изложение за биохрани "БИОФАХ 2024“ от 13 до 16 февруари в Нюрнберг, Германия (източник Справочна редакция БНР). Министерството на земеделието и храните, което е поело една част от разходите по подготовката и участието на България е одобрило 18 български фирми. Част от средствата са за сметка на бюджета, а друга – от държавната помощ за участие в изложения.

Международното изложение е едно от най-значимите в областта на биохраните и дава възможност на представителите от родното биологично селско стопанство и хранително-вкусова промишленост да поддържат и създават нови работни контакти.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07