Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето остава почти без промяна, валежите на изток спират

Снимка: БГНЕС

В събота минималните температури в България ще са между 1° и 6°. В котловините и низините на запад до минус 3°,  в София до минус 2°. През деня над западната половина от страната ще е слънчево и тихо. Над Източна България ще е облачно, на места ще преръми дъжд. Максималните температури ще са между 10° и 15°, в столицата 12°.

По Черноморието ще е облачно, на юг ще преръмява дъжд. Температурите на въздуха ще са до 6-8°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще е до 3 бала. 

Над планините на запад ще е слънчево. На изток ще е облачно, но почти без валежи. Температурата на 1200 м надморска  височина ще е до 7°, на 2000 м - 0°.

В неделя над Западна България облачността ще се увеличи и на места ще превали слаб дъжд. В Източна България ще е с разкъсана облачност, почти без валежи. Температурите ще останат без съществена промяна.

В Европа ще облачно с валежи предимно от сняг на север в континента. Циклон от изток носи снеговалежи в Русия, в Прибалтика дъжд и сняг, а в Беларус и Украйна дъждове.

На Пиренейския п-ов ще е слънчево. В Централна Европа облачността ще е разкъсана с локални превалявания.

На Балканите над западната половина облачността ще е значителна, на отделни места със слаби валежи от дъжд. На юг ще е слънчево.

В Лондон и в Париж ще е 13° и 12°, в Берлин и Москва се очакват 11° и минус 1°. В Мадрид ще е до 16°. В Атина и Белград ще е 16° и 14°, в Букурещ и Истанбул 11° и 8°. Най-топлата европейска столица ще е Рим със 17°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 8° и минус 2°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 2° и минус 1°. В Лос Анжелис се очакват 18°, в Маями и в Мексико сити ще e 29° и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 27° и 28°. В Дубай ще е 28°, в Йерусалим 11°. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Росен Желязков

За придобиване на самолети за гасене на пожари са нужни поне 3 години

"Над 95% от пожарите в страната се дължат на небрежност или умисъл", каза премиерът Росен Желязков след като провери на място мерките, предприети от оперативния щаб за справяне с бедствието в района на Струмяни. България гори! Помощ има, но..

публикувано на 29.07.25 в 09:33

От септември започва кандидатстването за програмата "Избирам България"

"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще се върнат и със семействата", каза за БТА зам.-министърът на труда и социалната политика Наталия..

публикувано на 29.07.25 в 09:19

Блиц изложба в подкрепа на еврото гостува в Министерството на културата

Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция: България и еврото" в рамките на час и половина.  В прессъобщение на министерството се посочва, че..

публикувано на 29.07.25 в 07:30