Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестиращи пред руското посолство скандираха “Путин е убиец”

Бдение в памет на Алексей Навални пред руското посолство в София
Снимка: БТА

Граждани и народни представители се събраха снощи пред руското посолство, където с едноминутно мълчание почетоха паметта на Алексей Навални. Те обвиниха руския президент Владимир Путин за убийството на опозиционния лидер и призоваха да бъде сложен край на управлението му.

Делото на Алексей Навални не просто ще продължи, а ще постигне своята цел”, заяви гражданин от руски и български произход.

Хората скандираха “Путин е убиец”, “Слава на Украйна” и “Русия без Путин”, запалиха свещи и оставиха цветя и листове с надписа “Убийци”. Протестиращите блокираха за кратко движението пред посолството, но до инциденти не се стигна.

Българските реакции по повод смъртта на Навални

В демонстрацията участва и руският гражданин Алекс Стоцки, който доскоро беше заплашван с депортиране в Русия. “Искам да благодаря на всички българи, които сега са тук, за да подкрепят Алексей Навални. Смъртта му е истинска трагедия - не само трагедия за Русия, но и за целия свят”, каза той.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Снимка Facebook / Нч Развитие 2022 с. Ослен Криводол

Глината оживява в ръцете на деца от читалището в с. Ослен Криводол

Колко много неща могат да се сътворят от глина – на това се учат децата от Народно читалище "Развитие 2022" в мездренското село Ослен Криводол. Работилницата е отворена в рамките на превърналата се в традиция лятна школа. От калени паници и..

публикувано на 03.08.25 в 10:25

Гости от страната и чужбина пристигат в Родопите за "Дните на Ардино"

Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп причини да изберем Западните Родопи, и по-специално района на град Ардино за своя лятна..

публикувано на 03.08.25 в 09:05

България подготвя мащабно представяне на туристическото изложение в Лондон

Министерство на туризма за поредна година организира националното представяне на международното туристическо изложение World Travel Market в Лондон. По време на 45-ото издание на събитието, от 4 до 6 ноември т.г., България ще се представи с рекордно..

публикувано на 02.08.25 в 10:25