Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

С “Левский в сърцата ни” Великотърновският музей почита паметта на Апостола

С няколко инициативи Регионалният исторически музей във Велико Търново отбелязва 151 години от смъртта на Апостола. “Левский в сърцата ни” е темата на образователната инициатива “Музей в куфар”, която гостува в училища и детски градини в навечерието на годишнината.

Откритите уроци представят интересни факти от живота и революционната дейност на Васил Левски, както и негови вещи, съхранявани в музея. Сред експонатите са Орара ва Левски – дълга платнена лента, с която дяконът подканя вярващите за молитва, снимка със саморъчен подпис, копие на пищова му “Гасер“, два печата на Българския революционен централен комитет, изработени за организацията по негова поръчка.

В социалните мрежи музеят продължава да представя поредицата “Маршрути на паметта - по стъпките на Апостола“.

Днес културната институция ще бъде отворена за безплатни посещения от 10,00 до 16,00 ч.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07