Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Денков се срещна с представители на американския Конгрес

Снимка: фейсбук / Министерски съвет на Република България

Премиерът Николай Денков обсъди с представители на американския Конгрес значението на стратегическия диалог между България и Съединените щати на среща в рамките на Мюнхенската конференция по сигурността, съобщиха на фейсбук страницата си от Министерския съвет.

Източна Европа под заплаха, ако Путин не бъде спрян в Украйна

Българският премиер разговаря с почетния говорител и бивш председател на Камарата на представителите Нанси Пелоси, с лидера на демократите в Камарата Хаким Джефрис и с члена на комисията по външни работи на Камарата Грегъри Мийкс. Той изтъкна отличните отношения между двете страни и потенциала за развитието им не само на двустранно ниво, но и като съюзници в НАТО.

Използваме всяка възможност, за да обясним колко е важно отварянето на сухопътните граници и приемането на еврото в България. Имаме пълна подкрепа в това отношение”, заяви премиерът Николай Денков след серия от срещи с европейски лидери. 




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Томислав Дончев

Вицепремиерът: Страховете от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени бързо

“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..

публикувано на 07.10.25 в 16:57

Младите медици подновяват протестите за достойно заплащане

Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..

публикувано на 07.10.25 в 16:42

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30