Карлос Насар спечели титлата в категория до 89 кг на европейското първенство по вдигане на тежести в София. Направи го със световен рекорд за младежи в изхвърлянето от 176 кг.
Пред препълнените трибуни в столичната “Арена София” 19-годишният тежкоатлет заслужи златния медал при мъжете с двубой от 391 кг, оставяйки след себе си италианеца Антонино Пицолато с 380 кг и молдовеца Марин Робу с 378 кг.
Още в изхвърлянето Карлос Насар даде заявка, че ще бъде без конкуренция – вторият успешен опит му осигури титлата в движението, а с третия постави световния рекорд за младежи. В изтласкането той стартира с успех на 208 кг, последван на 215 кг. И макар за третия опит да беше заявил тежест от 224 кг, достатъчна за световен рекорд при мъжете, не му се наложи да пробва, тъй като италианецът се провали на 222 кг.
България има вече четири титли от европейското в София след златните медали на Ангел Русев до 55 кг, Габриел Маринов до 61 кг и Божидар Андреев до 73 кг.На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..