Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Григор Димитров отпадна на полуфиналите в Ротердам

Григор Димитров
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров няма да спори за титлата на турнира на твърди кортове в Ротердам с награден фонд от 2,2 млн. евро. На полуфиналите той загуби с 4:6, 3:6 от австралиеца Алекс Де Минор.

Българският тенисист допусна пробив в първия гейм и на двата сета – достатъчен на съперника му, за да спечели двубоя. С още един пробив във втория сет Алекс Де Минор затвори срещата и на финала ще се изправи срещу италианеца Яник Синер.

С достигането си до този етап на турнира Григор Димитров спечели 200 точки за световната ранглиста и 114 490 евро от наградния фонд.

Следващия турнир, на който тенисистът ще участва, започва на 26 февруари в Акапулко.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 ноември 2025 г.

В "България днес" на 27 ноември слушайте: 01:36 – След напрежение в „триъгълника на властта“ замразиха Бюджет 2026 19:51 – Шареният живот в Ново село на завърналото се у нас сем. Овчарови  34:00 – Художникът Ивайло Каменов и..

публикувано на 27.11.25 в 19:00

Благомир Коцев на свобода срещу парична гаранция от 200 хил. лв.

Окръжният съд във Варна пусна на свобода кметът на града Благомир Коцев срещу парична гаранция от 200 хил. лв. (102 258 евро). Преди съдът да се произнесе, пред сградата се събраха негови привърженици и симпатизанти на “Продължаваме промяната”,..

публикувано на 27.11.25 в 18:22

След напрежение в "триъгълника на властта" замразиха Бюджет 2026

Минути преди в Народното събрание да започне второто – финално, четене на държавния бюджет за 2026 г., лидерът на най-голямата парламентарна сила ГЕРБ-СДС, Бойко Борисов, спря процедурата, връщайки проектозакона за преработка с думите: "докато не се..

публикувано на 27.11.25 в 14:25