Около 50 активисти и политици от партия “Възраждане” блокираха за два часа входа на пристанище Бургас - Запад. Поводът беше решението на Конституционния съд, с което се отхвърля искането да бъде проведен национален референдум за запазване на българския лев до 2043 г.
“Възраждане” блокира инфраструктура заради забраната за референдум срещу еврото
“Протестираме срещу безобразията на Конституционния съд, който потъпка волята на 604 хил. български граждани, които искат да бъдат питани дали и кога да влезем в еврозоната”, заяви Александър Койчев, зам.-председател на Общинския съвет в Бургас.
“Ние няма да се подчиним на нито една такава държавна институция, която е контролирана от чужди посолства или чужди агенти”, добави депутатът Борис Аладжов.
Заради протеста на входа на пристанището се образува километрична опашка от камиони и автомобили.
Протестиращите декларираха, че ще продължат акциите си в различни точки на страната."Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди, корали и охлюви, и според специалисти преди 130 млн. години до района е достигало т.нар. Долно кредно..
Вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов е разпоредил на ръководството на държавния авиационен оператор да продаде правителствения самолет "Фалкон" на търг с явно наддаване. Решението е взето след анализ на разходите за поддръжка и..
Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд..
Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни. Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е..