В петък, 22 фвруари, минималните температури в България ще са между 0 и 5°, в София 2°. През деня ще има разкъсана облачност на много места до слънчево. Повече облаци ще има над крайните южни райони, но само на места там след обяд ще превали. На изток ще духа силен вятър. Максималните температури ще са между 14 и 19°, в столицата 16°.
По Черноморието облачността ще се разкъсва до слънчево. На юг ще превали дъжд. Температурите на въздуха ще са до 11-16°. Температурата на морската вода е 7-8°. Вълнението на морето ще е 2 бала.
Над планините ще има разкъсана облачност, над южните масиви ще е по-значима и на изолирани места там ще превали. След обяд от запад облачността ще нараства. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е до 8°, на 2000 м. минус 1°.
В събота времето ще е без съществена промяна и с малка вероятност за валежи. В неделя започва заоблачаване от запад.
В Европа в петъчния ден ще е предимно облачно, ветровито и дъждовно. Сняг ще вали в Шотландия, Северна Испания, Финландия и Западна Русия, а на Скандинавския п-ов и в Алпите се очакват значителни количества. Значителни валежи от дъжд ще има в Португалия, Северна Италия, Полша и Прибалтика.
На Балканите – на запад ще е облачно, ветровито и дъждовно. Значителни валежи се очакват на северозапад и с падането на температурите ще има и сняг. Над останалата част от полуострова облачността ще е променлива. Температурите остават по-високи от обичайните.
В Лондон и Париж ще е 9°. В Берлин и Москва се очакват съответно 12 и 2°. В Мадрид ще е до 10°, в Рим 15°, в Истанбул ще е 13°. Най-топлите европейски столици ще са Атина, Белград и Букурещ с до 19°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 10 и 7°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 8 - 9°. В Лос Анджелис се очакват 23°, в Маями и в Мексико сити ще e 25 и 28°, в Буенос Айрес 27 °, в Рио де Жанейро 32°. В Дубай ще е 26°, в Йерусалим 16°.
Представителният танцов ансамбъл "Орфей" при Дома на културата в Кърджали ще представи родопския град и България на Международния в столицата на Косово Прищина, предаде БТА. "Целим се високо и смятаме, че с програмата, която сме..
"Танго Classic" - така се нарича най-новият завладяващ проект на Плевенската филхармония с виртуозните инструменталисти Веско Ешкенази (цигулка) и Стоян Караиванов (бандонеон). Заедно с музикантите от Плевенската филхармония те повеждат..
Един от най-дългите летни фестивали в страната ни е в курортния град Приморско, на Черно море. В продължение на три месеца Прим Фест 2025 ще предложи на жителите и туристите в града музикални вечери, оцветени в различни жанрове и стилове. Началото на..
Тази година е последната, в която българите ще получават доходите си в левове. В каква валута ще декларират парите си пред данъчните догодина? Това е..
Исторически фестивал в местността "Градище", където се намират руините на ранновизантийска крепост, организира днес от 10:00 до 22:00 часа Регионалният..