На Национална конференция днес, 24 февруари, Движението за права и свободи избира новия си лидер. Според политически анализатори, с кандидатурата си за лидерското място, Делян Пеевски се надява да направи легитимна властта си в партията и по този начин да излезе от санкционните списъци на САЩ и Великобритания.
Другата кандидатура е на Джевдет Чакъров, който е по-приемливата фигура за обикновените избиратели на ДПС и част от изселниците в Турция.
Чакъров е дългогодишен депутат и член на ръководството на ДПС и не е свързан с т.нар. "бизнес крило" в движението, чийто бос от години е Пеевски. Номинацията му за съпредседател от основателя на движението Ахмет Доган цели да създаде баланс между политическото крило в ДПС и "бизнес" крилото, посочват коментатори.
В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 – Виновни за наводненията – природата или човешкото безхаберие? 35:37 – Нови открития съживяват легендите за..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон..
Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на..
В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места..