Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Александър Асенов с два медала от Световното по лека атлетика за спортисти с интелектуални увреждания

Александър Асенов
Снимка: Федерация за адаптирана физическа подготовка

Александър Асенов спечели титлата на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в зала за спортисти с интелектуални увреждания в Реймс, Франция.

Златното отличие е втори медал за нашия атлет от шампионата, след като успя да извоюва среброто на трибой. Той завърши първи в спринта и в тласкането на гюле, но на дълъг скок остана след Никола Вирапен. Ден по-късно българинът взе реванш от французина, побеждавайки го на 200 метра.

Едва 16-годишен, Александър Асенов вече е сред елита на световните спортисти със Синдром на Даун.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00