Министърът на земеделието и храните Кирил Вътев ще участва на днешното заседание на Съвета на Европейския съюз по земеделие и рибарство в Брюксел, съобщиха от ресорното ведомство.
Очаква се Белгийското председателство и Европейската комисия да представят информация по повод необходимостта от бързи отговори на настоящата кризисна ситуация в селскостопанския сектор.
Министрите ще дискутират необходимите краткосрочни и дългосрочни действия на европейско и национално ниво, за да бъде намалена административната тежест за фермерите и да се намери отговор на предизвикателствата, пред които са изправени.Фестивалът на светлините LUNAR за първи път се пренася на Южното Черноморие . От 1 до 4 август "Море от светлини" ще преобрази чрез изкуство не само градската среда, но и завладяващи природни забележителности, разположени край морския бряг, съобщават..
В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..
В петък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 16°. През деня над северозападните и крайните източни райони ще е предимно слънчево. Над останалата част от страната облачността ще е значителна и на много места ще продължи да превалява...
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест..
Няма активни огнища на пожара в Пирин. През нощта екипи на пожарните служби и горски служители не са допуснали огънят да навлезе високо в планината и да..