Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българите в Лондон играят хора на 3 март в Парка на Уимбълдън

Снимка: Танцов клуб Пагане

Националният празник на България - 3 март, събира българите в Лондон в Wimbledon Park (Home Park Rd, London SW19 8AU), където ще играят традиционни български хора. Организатор на събитието, което ще се проведе в празничния ден от 11:00 до 14:00 часа местно време, е лондонският танцов клуб "Пагане" със създател и хореограф Вероника Валентинова, предаде БТА. 

Танцьорите канят всички българи, живеещи в района, и англичани - почитатели на българския фолклор да се присъединят към празника.  


Танцов клуб „Пагане” е създаден на 15 септември 2018 г. и е сбъдната мечта на Вероника Валентинова, която го описва така: „Мечтан и млад, дързък и новаторски настроен".

Снимки: Танцов клуб "Пагане"


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Турнир по минифутбол постави началото на събитията в Лас Вегас, посветени на Трети март

Футболен турнир "147 години свободна България" постави началото на събитията, които сънародниците ни в Лас Вегас (САЩ) организират по повод Националния празник на страната ни. Спортната проява беше предшествана от молебен за здраве и..

публикувано на 24.02.25 в 17:17

Външно министерство предупреждава за транспортна стачка в Италия

На 24 февруари в Италия се очакват сериозни затруднения в обществения транспорт поради предвидената национална стачка на синдиката USB Lavoro Privato. Това съобщи Министерството на външните работи. Възможни са прекъсвания, закъснения и анулирани..

публикувано на 23.02.25 в 15:38

На гости на българската детска градина в Братислава

А за децата най-впечатляващи са народните танци и носиите от България. Движението е нещо естествено и то прави малчуганите щастливи, обяснява ни директорката и уточнява, че са направили и фолклорен кръжок : "Децата са много щастливи,..

публикувано на 22.02.25 в 08:10