В навечерието на националния ни празник, акапелната група Спектрум (Spectrum Vocal Band) ще изнесе концерт в Люксембург. Поканата е дошла от Културен клуб "Гайда" – място, известно като работилница за събития и българска култура за приятели от близо и далеч.
Специално за Радио България Константин Бейков – един от петимата в Спектрум - разкрива повече за събитието:
"Люксембуг е място с изключително активна българска общност. Именно по покана на тази общност и на Културен клуб "Гайда", със Спектрум ще изнесем концерт на 2 март, в навечерието на Националния ни празник. Подготвили сме програма от предимно българска музика, фолклорни обработки, както и песни от българската популярна музика. Разбира се, ще звучат и някои евъргрийни от световната музикална класика. Много се вълнуваме – това е първата ни среща с тези хора, но тя е отдавна чакана и смятам, че със сигурност няма да е последната. Много ще се радваме, и отправяме покана и очакващ поглед към концерта на група Спектрум в Люксембург – 2 март вечерта!"
По изрично желание на българската общност в Люксембург, музикантите са включили в програмата на концерта любимата на всички песен "Високо" на ФСБ. Аранжиментът е направен от Янко Янков, Константин Бейков и Атанас Кулински специално за вокалния квинтет, като са записали "виртуален хор" – техни колеги, приятели и почитатели от цяла България.
Цигуларката Ива Хьолцл-Николова изпълни премиерно за България "Унгарски мелодии" от Вилхелм Ернст. Концертът на 19 февруари беше третата ѝ изява, като солист на Габровския камерен оркестър и повод инструменталистката с успешна кариера в Австрия да..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на България ". Половин година след това тя представи своята първа песен "Клада" по музика и аранжимент на..
Двама изпълнители от различни поколения, но със сходна визия за музиката се събират в дует – това са Графа и Дара Екимова, а съвместната им песен е "Нито миг". Графа създава бийта и част от мелодията докато завършва новия си албум. Вдъхновен от..
Цигуларката Ива Хьолцл-Николова изпълни премиерно за България "Унгарски мелодии" от Вилхелм Ернст. Концертът на 19 февруари беше третата ѝ изява, като..
Виктория Главчева пее от 4-годишна и има редица спечелени награди, но особена популярност доби след участието си в телевизионния формат "Гласът на..