Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Благотворителен концерт за изграждане на паметник на Васил Левски в Бургас

Васил Левски
Снимка: Държавна агенция Архиви

Благотворителен концерт с кауза изграждане на паметник на Васил Левски ще се състои днес в Бургас. Той е организиран от фондация “Гордите Българи”, която се е заела със задачата да бъде издигнат монумент на националния герой в морския град.

В концерта ще участват музикални и танцови състави от училища и детски градини в Бургас. Специален гост ще бъде Елица Тодорова ТРИО.

В Бургас събират средства за изграждането на паметник на Левски

Приблизителната сума за създаването на бронзов паметник възлиза на 500 хил. лв. За целта фондацията набира дарения чрез благотворителни концерти, базари, училищни кампании.






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Есен в парка

Изпращаме работната седмица със слънчево време

В петък , 14 ноември, сутринта на много места в низините, котловините и около водните басейни ще има мъгла или ниска слоеста облачност. През деня ще бъде предимно слънчево, но в долното поречие на Тунджа и Марица до обед, а в Дунавската равнина..

публикувано на 13.11.25 в 19:10

България днес - 13 ноември 2025 г.

В "България днес" на 13 ноември слушайте: 04:58 - Актуално от България 22:15 – Нина Василева-Занашеф и нейното призвание да вдъхновява българите в Австрия 34:26 – Концерт в памет на виртуозния органист Янко Маринов, в деня на света..

публикувано на 13.11.25 в 19:00

Часът на Радио България - Брой 72

В брой 72 на предаването слушайте: Как българският език беше включен в образователната система на 13 американски щата и може ли да стане това и в Европа – интервю с Даниела Сиракова, дипломат от мисията ни в Ню Йорк; За българското училище..

публикувано на 13.11.25 в 12:00