В четвъртък, 14 март, минималните температури ще са между 4 и 9°, в София 4°. През деня ще е облачно с валежи от дъжд, значителни в Предбалкана, Горнотракийската низина и Източна България. Ще духа умерен, временно силен вятър в Дунавската равнина. Максималните температури ще са между 7 и 12°, в столицата 9°.
По Черноморието ще е облачно с валежи от дъжд, по-значителни на юг. Температурите на въздуха ще са до 8-11°. Температурата на морската вода е 8°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
Над планините ще е облачно и дъждовно, над 1400м надморска височина ще вали сняг. По върховете ще е мъгливо, със силен северозападен вятър. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 4°, на 2000 м – до минус 2°.
В петък ще е облачно, ще превалява в източните части на България. От запад ще започне разкъсване на облачността. Сутрешните температури ще се понижат, а дневните ще нарастват.
В Европа – на северозапад ще е облачно и дъждовно. Над Британските о-ви на места ще вали значително, в Шотландия ще вали и сняг. Дъжд и сняг ще има в южните райони на Норвегия и на Финландия. Ще вали сняг над Северна Европа, на места значително. На Пиренейския п-ов и в централните райони от Източна Европа ще има разкъсана облачност. Над Апенинския п-ов и в Средиземноморието ще е слънчево.
На Балканите – над източната част на полуострова ще е облачно, преваляванията ще са предимно от дъжд, а в Северна Румъния - от сняг. Разкъсвания на облачността ще има в западната част на полуострова.
В Лондон и Атина се очакват максимум 15°, в Берлин и Мадрид 16°, а в Париж и Рим 17°. В Москва термометните ще отчетат максимум 5°. В Белград и Истанбул ще е 14°, в Букурещ 10°.
Отвъд Океана – във Ванкувър и Монреал ще е съответно 11° и 6°. В Чикаго 14°, в Ню Йорк 16°, Лос Анжелис 21°, в Маями 28°. В Мексико сити се очакват 29°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е съответно 24 и 29°. В Дубай ще е 28°, в Йерусалим 23°.
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
В "България днес" на 20 октомври слушайте: 04:58 – Актуално от България и за общностите с българи по света 17:02 – Как се издават..
София е домакин на финалите на ER Champ 2025 – най-голямото международно състезание за ескейп стаи в света. В събитието, на 19 и 20 октомври, участват..