Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

56% от българите искат България да остане в НАТО

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Мнозинството от българите /56%/ заявяват, че биха гласували за оставане на страната в НАТО. Това сочат данните за общественото мнение у нас в годишния доклад на НАТО за 2023 година, който беше представен днес от генералния секретар на алианса Йенс Столтенберг.
За излизане от алианса са 28% от българите. 22% изразяват силна подкрепа за помощ за Украйна, 23% подкрепят, 16% са донякъде против, а 34% силно възразяват, предава БТА.
Според 59% от сънародниците ни и 61% от останалите граждани на страни от алианса членството в Пакта намалява опасността от вражеско нападение, показва проучването.
В края на март месец се навършват 20 години от присъединяването на България към НАТО.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Село Минерални бани е домакин на етнофестивал "Децата на Балканите"

Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия Международен детски етнофестивал "Децата на Балканите – с духовност в Европа".  Форумът в..

публикувано на 30.05.25 в 14:33

Липсва качествена комуникация между юношите и техните родители

В навечерието на 1 юни – Ден на детето, УНИЦЕФ и Националният статистически институт представят “Децата в България: ключови данни и тенденции за 2024 г.”, обобщен преглед на демографските, здравните, образователните и социално-икономическите..

публикувано на 30.05.25 в 14:07

Събор на овцевъдите край Петропавловския манастир привлича посетители от цялата страна

Националният събор на овцевъдите за тринайсети път събира край Петропавловския манастир представители на бранша, почитатели на народния бит и творчество, любители на здравословните фермерски храни и на старовремските кулинарни традиции. Очаква се..

публикувано на 30.05.25 в 12:35