Слушайте!

Петър Стойчев стана първият българин, преплувал протока Кук

Снимка: Личен архив на Петър Стойчев

Петър Стойчев, признат за най-успешен състезател в света по плувен маратон, записа поредно сериозно постижение като стана първият българин, преплувал протока Кук, свързващ Южния и Северния остров на Нова Зеландия.

Стойчев успя, въпреки изключително тежките условия - много силен вятър, големи вълни и силно течение.

Кук е считан за един от най-опасните протоци в света. Дистанцията между островите е около 26 километра в права линия, а Стойчев плува повече от 20,7 морски мили (над 38 километра) в тежките условия от Южния към Северния остров.

Българският плувец преплува протока Кук за 6,51 часа - най-добро време за сезон 2023/2024.

Светлана Каменова

Европейска титла за Светлана Каменова в бокса

Светлана Каменова спечели първата си европейска титла на шампионата по бокс в Белград. В категория до 57 кг състезателката, която след по-малко от три месеца ще участва на олимпиадата в Париж, победи рускинята Дария Абрамова. Още една българка –..

публикувано на 28.04.24 в 09:36
По трасето в Стара планина

740 бегачи се състезават в планинския маратон Коджа кая

Рекорден брой участници от осем държави застават днес на стартовете на планинския маратон Коджа кая. Домакин на шестото му издание е село Билка, разположено в източната част на Стара планина. По традиция маратонът започва с изгрева на слънцето и..

публикувано на 28.04.24 в 07:00
Боряна Калейн

Бронзова Боряна Калейн на Световната купа в Ташкент

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент. Другата българка – Никол Тодорова, се класира на тринайсето място при дебюта си на състезание от подобен ранг. Титлата извоюва световната..

публикувано на 27.04.24 в 16:57