За изненада в действията на кандидата за министър-председател говори и съпредседателят на ДБ Атанас Атанасов, според когото "Съгласие за това, което прави Габриел няма".
По думите му, "половината от хората, които са посочени като кандидати за министри, не са давали съгласие", затова той призова държавният глава да оттегли указа си, а ако това не се случи – председателят на Народното събрание да не включва обсъждането и гласуването на състава на Министерския съвет в дневния ред на парламента.
С подписване на двустранен протокол за активизиране на икономическото сътрудничество в редица сектори приключи Петата сесия на смесената българо-казахстанска междуправителствена комисия, която се проведе в София. Подписи под документа положиха..
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е заявил в Лондон управителят на Българската народна банка Димитър Радев пред форума на независимия..
От вторник, 20 май, се възстановява движението на градския транспорт в София. Това обяви пред журналисти Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ. Днес на среща между премиера Росен Желязков и синдикалните лидери в транспорта беше договорено..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС...