Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

"Часът на земята" или как да променим света за 60 минути

Снимка: БГНЕС

"Ако всеки от нас, независимо къде се намира, отдели 60 минути и ги подари на Земята, ще имаме силата да опазим общия ни дом и да го завещаем повече от прекрасен на поколенията след нас" – това казват организаторите на най-мащабното събитие, посветено на опазването на планетата, организирано от WWF (Световен фонд за дивата природа). В този един час милиони хора ще спрат светлините и ще накарат още повече хора около себе си да обърнат внимание на всичко, което ни свързва. Както и на всичко, което можем да изгубим.


Тази година "Часът на Земята" се провежда на 23 март, между 20:30 и 21:30 часа. За най-активните участници в кампанията е подготвена интерактивната платформа – Банка за часове. Там всеки може да открие дейността, която харесва най-много, и да впише часовете, които подарява на Земята. Например храна, разходки на открито, спорт и здраве, устойчив начин на живот, всякакви форми на изкуство и творчество. След "Часът на Земята" ще има награди за случайно избрани десет участници.

Екологичната кампания включва и благотворителен елемент с прожекцията на филма "Кунг-фу панда 4" в Cinema City. Средствата от закупените билети се насочват в помощ на спасяването на мечета-сираци и за опазването на мечките в България.

Снимки: БГНЕС, wwf.bg

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Депутатите отхвълиха на първо четене промени, засягащи смяната на пола на деца

Народното събрание отхвърли на първо четене петте проекта за промени в Закона за закрила на детето. Най-спорните предложения в тях се отнасят до смяната на пола на деца под 18 години. Законопроектът на “Има такъв народ” предвижда пълна забрана..

публикувано на 26.09.24 в 15:32

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 19

В брой 19 на предаването слушайте: За българите в Кипър и отношението им към българския език и култура - Мария Мавруди, председател на Културната асоциация на българите в Кипър; Защо българите в Албания срещат трудности с употребата на..

публикувано на 26.09.24 в 12:00

Преводачът Свилена Георгиева: Изучаването на чужди езици ни научава да обичаме и ценим нашият български

Културно и езиково многообразие – с това се отличава Европейският съюз, а езиците, които се говорят в общността са важна част от културното наследство на Европа. В ЕС има 24 официални езика и всеки път, когато към ЕС се присъединяват държави..

публикувано на 26.09.24 в 11:40