Двубоят за "регулярната" световна титла в тежка категория на Световната боксова асоциация (WBA) между Кубрат Пулев и германеца Махмуд Чар се отлага, съобщиха от щаба на Чар. Причината е, че 39-годишният германец има контузия, заради която е претърпял операция.
"Чар контузи бицепса на лявата си ръка по време на тренировка. Той се нуждаеше от операция", каза промоутърът на германския боксьор Ерол Джейлан.
Мачът между Пулев и Чар трябваше да се състои на 30 март в зала "Арена София", но по всичко личи, че ще бъде отложен най-рано за есента на 2024 г. Пред bTV мениджърът на Кубрат Пулев Ивайло Гоцев също потвърди новината, но добави, че спешно се търси заместник на Чар и планираната за след десет дни галавечер остава.
В събота минималните температури ще са от 0 до 5°, в София ще е около 0°. През следващото денонощие не се очаква промяна в синоптичната обстановка. През деня ще е предимно слънчево. В Дунавската равнина ще е мъгливо, а през нощта и в часовете до обед..
На тържествена церемония бяха връчени дипломите от XI майсторски клас по радиожурналистика на Българското национално радио – БНР Академия . Лекционно-практическите занимания в съвременни форми на радио журналистиката надграждат професионалните знания..
В Италия проверяват твърдения за "лов за хора" в Сараево през 90-те Прокуратурата в Милано е започнала разследване на шокиращи данни за организирани "снайперистки сафарита" в Босна по време на войната в началото на 90-те години. Твърди..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..