Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДПС няма да подкрепи правителство с мандата на ПП-ДБ

Делян Пеевски
Снимка: БТА

"Този парламент е изчерпан. Без ГЕРБ-СДС не може да има правителство", така коментира във Фейсбук председателят на ДПС Делян Пеевски новината за оттеглянето на кандидатурата на Мария Габриел за премиерския пост. "Днес научихме от изявлението на преговорния екип на ГЕРБ-СДС, че независимо от многото отстъпки в преговорите с ПП-ДБ, те са продължили с условията и претенциите, които са несъразмерни на тежестта им в парламента", отбелязва Пеевски. Той отбелязва, че ДПС няма да подкрепи правителство с втория мандат - на ПП-ДБ. Ако третият мандат бъде връчен на ДПС (третата парламентарна сила), партията ще го върне, тъй като "не приемаме да се търси мнозинство с антинатовски и антиевропейски партии като “Възраждане”, с които сме идеологически и морално несъвместими", пише председателят на ДПС. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 3 ноември 2025 г.

В "България днес" на 03 ноември слушайте: 02:01 – Актуално от България и сънародниците по света 11:25 – БПЦ с мобилно приложение за вярващите 12:49 – Православен църковен календар - възпоменаваме преподобни Пимен..

публикувано на 03.11.25 в 19:00

През страната ще премине студен атмосферен фронт

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 8°. През деня ще се задържи облачно на много места с валежи от дъжд, които от запад на изток ще спират. Ще духа умерен, в Дунавската равнина и Горнотракийската низина..

публикувано на 03.11.25 в 18:30

През 2026 г. България отново ще участва в песенния конкурс на "Евровизия"

България ще участва в престижния песенен конкурс "Евровизия", който през 2026 г. ще отбележи своето 70-о издание. Завръщането е част от стремежа на Българската национална телевизия да популяризира българската култура и талант пред международна..

публикувано на 03.11.25 в 11:18