В черногорската столица Подгорица вицепрезидентът Илияна Йотова се срещна с ръководители и ученици от Асоциация "Докосни дъгата". Те са на посещение в Черна гора до 7 април по програмата "Младежите на България и Черна гора – мост за нови възможности”. Целта е обмен на културни практики и традиции.
Учениците, които са от Велико Търново, Габрово, Смолян, Плевен, Горна Оряховица, Рудозем посрещнаха вицепрезидента с песента "Йовано, Йованке" и цветя. Те разказаха за своето посещение в Черна гора.
Вицепрезидентът сподели, че е в Черна гора за отбелязване на 20-та годишнина от катастрофата в река Лим, отнела живота на 12 български деца от Свищов. Йотова добави, че ще се срещне и с кмета на община Цетине Никола Джурашкович. Двамата ще обсъдят инициатива за поставяне на паметник на Иван Вазов в черногорската столица. По думите ѝ патриархът на българската литература най-добре е обрисувал Черна гора и нейния горд народ.
Групата участници от България в големия концерт-награждаване на Българското национално радио вече пристигна в Тараклия, а музикантите започнаха репетиции за спектакъла довечера. Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес..
С фолклорен концерт и тържествена церемония, днес от 17:00 часа във филиала на Русенския университет "Ангел Кънчев" в молдовския град Тараклия, Българското национално радио ще награди победителите в конкурса за есе, организиран от медията ни за..
Почивните дни бяха особено вълнуващи и за възпитаниците на българските неделни училища в Кипър. Пъстри и цветни бяха тържествата при откриването на новата учебна година в три от училищата ни там. Първият училищен звънец удари на 13 септември в..