В черногорската столица Подгорица вицепрезидентът Илияна Йотова се срещна с ръководители и ученици от Асоциация "Докосни дъгата". Те са на посещение в Черна гора до 7 април по програмата "Младежите на България и Черна гора – мост за нови възможности”. Целта е обмен на културни практики и традиции.
Учениците, които са от Велико Търново, Габрово, Смолян, Плевен, Горна Оряховица, Рудозем посрещнаха вицепрезидента с песента "Йовано, Йованке" и цветя. Те разказаха за своето посещение в Черна гора.
Вицепрезидентът сподели, че е в Черна гора за отбелязване на 20-та годишнина от катастрофата в река Лим, отнела живота на 12 български деца от Свищов. Йотова добави, че ще се срещне и с кмета на община Цетине Никола Джурашкович. Двамата ще обсъдят инициатива за поставяне на паметник на Иван Вазов в черногорската столица. По думите ѝ патриархът на българската литература най-добре е обрисувал Черна гора и нейния горд народ.
Получаващите българска пенсия, които живеят в страни, за които не се прилагат международни договори или европейски регламенти за координация на системите за социална сигурност, трябва да подават "декларация живот" всяка календарна година в периода..
В десетия епизод на подкаста "Мост на вярата" продължаваме нашия разказ за Българската православна църковна община "Рождество Богородично" в Женева, Швейцария. Екипът на " Мост на вярата " гостува на сънародниците ни там за..
"Ние не можем да избягаме от съвременните технологии, но трябва да помислим, как можем да използваме изкуствения интелект, така че да подобрим качеството на обучението без да губим човешкия контакт" – каза в специално интервю за Радио България..