Ако изборите за ЕП и НС са на различни дати е необходимо да има поне две или три седмици между двата вота, за да може изборният процес да се организира спокойно и да не се създава напрежение, което би било трудно за изпълнение по ред причини. На среща при президента Румен Радев председателят на Централната избирателна комисия Камелия Нейкова посочи, че ЦИК ще се справи с избори "две в едно", което е най-удачното от технологична и икономическа гледна точка.
Обществената поръчка за ЕП е започнала на 15 март и няма законова възможност да се измени за "две в едно“. Освен товае необходимо технологично време между 25 и 30 дни, за да се проведе законосъобразно процедурата. Затова ще бъде направена нова обществена поръчка.
Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..
Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..
За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..
Рекорден брой плажове на българското Черноморие са отличени с престижната международна награда "Син флаг", удостоверяваща чистите морски води и..
На 18 юли с различни прояви на почит към единствения всепризнат българин в цялата страна се честват 188 години от рождението на Васил Левски...
През нощта срещу петък, 18 юли, над Централна и Източна България ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна и ще има интензивни краткотрайни..