Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Харманли отново на протест срещу бежанския център в града

Снимка: Дора Атанасова

Граждани в Харманли за пореден път протестираха срещу присъствието на бежанския център в града. “Броят на настанените да бъде до 400 и те да са семейни двойки с деца, а не сингъли”, заяви Даниел Грозев от Гражданския инициативен комитет, който настоява за преместване на институцията.

Протестиращите настояха също бежанците да спазват обществения ред. Според тях настанените в центъра заемат парковете за отдих, оставят мръсотия след себе си, подвикват и подсвиркват. “Младите момичета се притесняват, не могат да отидат в парка и да изпият едно кафенце”, заяви друг недоволен.

Центърът в Харманли е с капацитет за около 1700 бежанци и в него в момента живеят 380 души.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Разкъсване на облачността и постепенно спиране на валежите в четвъртък

В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..

публикувано на 08.10.25 в 18:40

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46