Съпредседателят на ДПС Делян Пеевски призова българските власти и българското посолство в Германия незабавно да се активизират по случая “Солинген”, съобщиха от партийния пресцентър. Оттам припомниха, че преди десет дни членовете на българско семейство от турски произход с две деца са загубили живота си при умишлен палеж, за който местните органи на реда са потвърдили, че е престъпление от омраза.
“Безучастността на българската държава към трагедията и посегателството срещу живота на български граждани е недопустима”, се казва още в съобщението. От него става ясно и че местни медии са сигнализирали, че съществува реален риск следите на престъплението да бъдат прикрити и виновниците да останат неразкрити и ненаказани.
С изграждането на Вертикалния газов коридор България ще запази стратегическата си позиция в Югоизточния регион. В това увери министърът на енергетиката Жечо Станков, който заедно с еврокомисаря по енергетиката Дан Йоргенсен инспектира изпълнението на лот..
Рязко покачване на новите влогове на домакинствата отчита Българската народна банка. Впечатляващ е ръстът на депозитите в евро. Само за месец в срочни сметки са внесени суми на стойност 334 млн. лв. (над 161 млн. евро). Това е с 57% повече от август и..
Монографията "Църковният живот на българите в Бесарабия (1812–1918)" представят днес в Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей към БАН в София. Нейният автор Иван Думиника е началник на Отдел "Политики в областта на междуетническите..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..