Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Николай Денков подаде сигнал срещу и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов

Снимка: БТА

Премиерът в оставка Николай Денков подаде сигнал до прокурор Даниела Талева, която има правомощията да разследва главния прокурор, за упражнен натиск върху главния секретар на МВР Живко Коцев от страна на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов. 

“Факти и обстоятелства, станали известни на министър-председателя при изпълнение на служебните му задължения, пораждат основателни съмнения за евентуалното извършване на престъпление от страна на и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов”, се казва в съобщението на правителствената пресслужба.

По данни на Живко Коцев на 3 април т.г. му е бил оказан психологически натиск да подаде оставка от заеманата от него длъжност, в противен случай ще бъде привлечен като обвиняем за тежко престъпление и задържан под стража. Натискът, по думите му, е бил упражнен от и.ф. главен прокурор с участието на административния ръководител на СГП прокурор Илияна Кирилова, а по-късно същия ден и от вътрешния министър в оставка Калин Стоянов. Междувременно е бил претърсен неговият дом. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

България днес - 20 ноември 2025 г.

В "България днес" на 20 ноември слушайте: 06:41 -  Актуално от страната и българите по света Гости в студиото: Димитринка Командучи и Адолфо Порто 19:29 -  "Харизмата на българина" и как проектът на Дими Командучи ще допринесе за..

публикувано на 20.11.25 в 19:00

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35