Кристалина Георгиева остава начело на Международния валутен фонд с втори петгодишен мандат.
“Бордът даде висока оценка на силната и гъвкава работа на г-жа Георгиева по време на нейния мандат, справяйки се с поредица от големи глобални сътресения”, се казва в изявление на Изпълнителния съвет на МВФ.
ЕС подкрепя Кристалина Георгиева за втори мандат начело на МВФ
Българката заяви, че за нея е чест да бъде избрана за втори мандат и че очаква с нетърпение да продължи да работи с изключителния екип на фонда.
“Самоопределяща се като “вечен оптимист”, Кристалина Георгиева ръководи Международния валутен фонд в период на големи сътресения в световната икономика – от избухването на пандемията от Ковид-19 само няколко месеца след встъпването й в длъжност до нахлуването на Русия в Украйна през февруари 2022 г.”, отбелязва Ройтерс.Министерството на правосъдието предлага изменение на Тарифа № 1 към Закона за държавните такси за таксите, събирани от съдилищата, прокуратурата, следствените служби и Министерството на правосъдието. Целта е да се актуализира размерът на държавните такси,..
Социалната пенсия за старост ще се увеличи от 307,07 лв. на 333,48 лв. от 1 юли, реши правителството. Промяната ще доведе до ръст на пенсиите, които не са свързани с трудова дейност, тъй като по закон техният размер се определя в зависимост от социалната..
Лято, високи температури, отпускарско настроение. Но за съжаление с лятото идват не само позитивни емоции, а реални и много сериозни проблеми. Така например през миналата 2024 г. над 400 населени места в цяла България, сред които няколко окръжни..
Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното..
На 24 и 25 юни вицепрезидентът Илияна Йотова ще бъде в Краков, Полша, по покана на Ягелонския университет – един от най-старите университети в Европа,..