В неделя ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд над планинските и източните райони временно облачността ще се увеличи. Ще духа слаб западен вятър, който вечерта ще се ориентира от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14°, в София – около 8°, а максималните - между 25° и 30°, в София – около 26°.
В планините ще бъде предимно слънчево, следобед с временни увеличения на облачността. Ще духа умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 18°, на 2000 м – около 10°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, около и след обяд с временни увеличения на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 20° и 24°, а на морската вода – около 15°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
На Балканите ще бъде слънчево и топло и температурите още ще се повишат. В Белград ще бъде 30 градуса, в Атина и Букурещ – 27, в Истанбул – 22.
Над Пиренейския полуостров, Италия, Западна и Централна Европа ще бъде слънчево. През деня облачността ще се увеличи над северните райони на Франция, страните от Бенелюкс и Северна Германия, но ще остане без валежи. Облачно и дъждовно ще бъде в Ирландия и северната част от Великобритания. Облачно с валежи от дъжд, в Норвегия от сняг, ще бъде времето на Скандинавия полуостров. Дъжд ще превалява и в Полша, прибалтийските страни, Беларус, Северозападна Украйна. В южните райони на Норвегия и Швеция, в Дания, Полша и прибалтийските страни ще духа силен вятър. Над останалата част от Източна Европа ще бъде облачно, в северната половина с превалявания от дъжд, а в крайните северни райони от дъжд и сняг. В Мюнхен ще бъде 28 градуса, в Мадрид – 27, в Рим и Виена – 25, в Париж – 19, в Москва – 15, в Санкт Петербург – 12, в Стокхолм – 9.
В Чикаго и Кейптаун ще бъде 27 градуса, а в Ню Йорк и Мелбърн – 21.Международната рейтингова агенция "Фич" (Fitch) потвърждава дългосрочния кредитен рейтинг на България на ниво "BBB" с положителна перспектива, предава БТА. Рейтингът на България е подкрепен от силния външен баланс и баланс на публичните финанси..
Бургас е домакин на 16-то издание на Sauvignon Selection (Селекция Совиньон) – основно направление в програмата на Concours Mondial de Bruxelles и един от най-престижните независими винени конкурси в света. За медали се състезават над 1000 вина от..
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
В брой 47 на предаването слушайте: Западно- и средноевропейският митрополит Антоний за работата сред българските общности зад граница и..
Млади изследователи постигнаха впечатляващо научно откритие в областта на клетъчната биология. Български екип публикува научна статия, в която проследява..
С премиера Росен Желязков обсъдихме плана на ЕС за нова стратегия за Черно море, която Еврокомисията ще представи скоро. Това съобщи комисарят по..