Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските гимнастички със злато, сребро и бронз на домашната Световна купа

Боряна Калейн
Снимка: БФХГ / фейсбук

С пълен комплект медали се окичиха българските състезателки в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София.

В индивидуалната надпревара Боряна Калейн изигра отлично съчетанията си с бухалки и лента и спечели титлата. Стилияна Николова, която водеше след първия ден, допусна грешки в композицията с бухалки и отстъпи първото място. Трета се класира Дария Атаманов от Израел.

На финалите Калейн ще играе с всички уреди, а Николова вероятно ще пропусне състезанието с бухалки, на което е първа резерва.

Николова и Калейн водят във временното класиране на Световната купа в София

Елитът на световната художествена гимнастика се събира на Световната купа в София

След изключителна игра с три ленти и две топки момичетата от ансамбъла сътвориха чудо и с най-добра оценка за деня успяха да стъпят на почетната стълбичка, макар и на най-ниското стъпало. Ден по-рано те стартираха неубедително и на пет обръча останаха едва седми. Златните медали спечели отборът на Израел, а сребърните – на Италия.

Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева ще се представят и на двата финала.

Маргарита Василева беше провъзгласена от спортните журналисти и фотографи за кралица на Световната купа и заслужи сребърна корона с инкрустирани бели и лилави камъни цирконий.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В.с.

Безконтролно застрояване и институционално бездействие са причина за наводненията

Поредните наводнения по Черноморието са в резултат от безконтролно застрояване, унищожена природна среда и институционално бездействие, се казва в декларация на Камарата на архитектите в България. Според професионалната организация..

публикувано на 07.10.25 в 17:16
Томислав Дончев

Вицепремиерът: Страховете от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени бързо

“Всички страхове от въвеждането на еврото ще бъдат преодолени още един-два месеца след 1 януари 2026 година, след което ще ни остане да комбинираме ползите”. Това заяви вицепремиерът Томислав Дончев на информационна среща за въвеждането на еврото..

публикувано на 07.10.25 в 16:57

Младите медици подновяват протестите за достойно заплащане

Младите медици от инициативата "Бъдеще в България" излизат отново на протест пред Министерството на здравеопазването, откъдето ще се отправят на шествие по бул. “Цар Освободител” до площад “Орлов мост”. Очаква се демонстрацията да блокира част от..

публикувано на 07.10.25 в 16:42