В понеделник ще бъде слънчево с разкъсана висока облачност. Вятърът от юг-югозапад ще се усили до умерен и с него дневните температури още ще се повишат. Минималните температури ще бъдат между 9° и 14°, в София – 10°, а максималните – между 29° и 34°, в София – около 30°.
В планините ще бъде слънчево. Вятърът ще се ориентира от югозапад и ще бъде умерен до силен. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 23°, на 2000 м – около 15°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб и умерен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат от 22°-23° по северното крайбрежие до 29° в района на Бургас, а на морската вода – 15°-16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала с тенденция към усилване.
На Балканите времето ще бъде слънчево и топло за средата на април. В Букурещ ще бъде 32 градуса, в Белград – 31, в Атина – 30, в Истанбул – 22.
На Британските острови, в северните райони на Франция и около Алпите, в страните от Бенелюкс и Дания ще вали дъжд, а във Финландия – сняг. Слънчево ще бъде на Пиренеите и над централните и южните райони от Италия. Предимно облачно ще бъде в по-голямата част от Централна Европа и на много места ще превалява дъжд. В балтийските страни валежите ще спират. В централната и северната част от Европейска Русия ще бъде облачно с валежи от дъжд, а на юг, както и в Беларус и в източната част от Украйна ще има разкъсана облачност, на места и до предимно слънчево. В Мадрид ще бъде 27 градуса, в Рим – 24, във Виена – 23, в Мюнхен – 16, в Париж – 13, в Москва – 10, в Стокхолм и Санкт Петербург – 5.
В Кейптаун ще бъде 27 градуса, в Ню Йорк – 24, в Чикаго – 22, в Мелбърн – 21.
Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..
Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..
В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..