Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

София е домакин на срещата на Виенския икономически форум

Снимка: БГНЕС

Световни лидери, бизнес експерти и предприемачи се събират днес в столичната резиденция Бояна, за да обсъдят най-актуалните предизвикателства и възможности пред регионалната и глобалната икономика.

Страната ни през тази година е домакин на срещата на Виенския икономически форум – учреден през 2004 г. със стратегическата цел да насърчава регионалното сътрудничество между държавите членки в района от Адриатическо до Черно море.

“Министерският съвет и Виенският икономически форум ще организират съвместно Виенски икономически разговори - Vienna Economic Talks в София, в периода 21-22 април в София”, гласи правителственото решение от началото на т.г. На форума ще бъдат представени разнообразни панели и дискусии с участието на представители на над 20 държави.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Няма опасност за екосистемата след разлива на мазут край Варна

Морските вълни са изтласкали на брега мазута, който на 31 март сутринта е изпуснат от кораб в акваторията на Варна. Замърсяването е било локално между две буни и мазутът успешно е събран. Пред БНТ директорът на "Басейнова дирекция" за район Варна..

публикувано на 01.04.25 в 10:52
Димитър Манолов

Президентът на КТ "Подкрепа": Нужен е нов подход при възнагражденията в бюджетния сектор

По отношение на възнагражденията в бюджетния сектор е нужен изцяло нов подход, счита президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов. Пред БТА Манолов изтъкна, че сегашният модел на заплащане е изключително погрешен. В предходни варианти на бюджета,..

публикувано на 01.04.25 в 09:43

Фотоизложба разказва за битието на бездомните кучета в София

Фотоизложбата "Една подадена ръка. Твоята" насочва вниманието към нелеката съдба на изоставените кучета в София и провокира столичани да осиновят домашен любимец. Инициативата е на столичното общинско предприятие "Екоравновесие" и доброволческото..

публикувано на 01.04.25 в 09:05