Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Днес става ясно кой ще бъде служебен външен министър

Димитър Главчев и Румен Радев
Снимка: БТА

Президентът Румен Радев днес ще приеме служебния премиер Димитър Главчев, за да обсъди с него предложените рокади в състава на правителството.

Служебният премиер Димитър Главчев иска да бъде и външен министър

Министър-председателят настоява държавният глава да подпише указ за назначаване на двама нови министри – на външните работи и на земеделието. Идеята на Димитър Главчев е самият той да се заеме и с външната политика след освобождаването на Стефан Димитров, а Георги Тахов да стане земеделски министър на мястото на Кирил Вътев.

Румен Радев нарече “авангардно” предложението за съвместяване на премиерския пост с този на външен министър, но уточни: “Ако Димитър Главчев държи, приемам всички негови предложения”.







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Състезатели от четири страни стартират на офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025"

Шейсет и шест екипажа от четири държави ще стартират днес в автомобил ната офроуд надпревара "Крал на трайъла 2025" край Костинброд , съобщава БТА. Състезателите от България, Румъния, Гърция и Испания ще се изправят пред екстремните препятствия на..

публикувано на 04.10.25 в 07:00
В Балкана

От запад на изток валежите ще спират

В събота , 4 октомври,   минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..

публикувано на 03.10.25 в 19:05

България днес - 3 октомври 2025 г.

В "България днес" на 3 октомври слушайте: 01:44 – Актуално от България и сънародниците по света 12:39 – По съседски - всичко по-важно от Балканите през седмицата 22:57 – Как да „спасим“ България от безводието 32:36 –..

публикувано на 03.10.25 в 19:00