Народното събрание гласува поисканата от “Продължаваме промяната – Демократична България”, “БСП за България” и “Възраждане” оставка на парламентарния председател Росен Желязков. От присъстващите в пленарната зала 232-ма депутати 129 гласуваха “за” предложението, а останалите 103-ма бяха “против”.
Освобождаването на Росен Желязков от поста става два дни преди излизането във ваканция на депутатите по повод предстоящата предизборна кампания за национален и европейски парламент и великденските празници.

“Понякога трябва да замълчиш, за да бъдеш чут”, заяви Росен Желязков в словото си преди гласуването на оставката. Той се обърна към народните представители с думите: “Благодаря за доверието и недоверието, те са огледала на самооценката.”

“Цялостно показваме червен картон на ГЕРБ за работата в последните три месеца”, коментира пред журналисти съпредседателят на “Продължаваме промяната” Кирил Петков по повод внесеното от ПП – ДБ искане за оставка на парламентарния председател.
Осмият Международен конкурс за цигулари "Васко Абаджиев" ще се проведе в София от 20 до 23 ноември при рекорден интерес. Организаторите от Клуб ЮНЕСКО "Леонардо да Винчи" София са въодушевени от постъпилите 32 кандидатури от 14 държави, сред които Италия,..
Министерството на образованието и науката организира на 20 ноември национална кръгла маса на тема "Необходими ли са ограничения за достъпа на деца до социалните мрежи?". Инициативата е съвместна с парламентарните комисии по образованието и науката и по..
В четвъртък минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..
В събота минималните температури ще са от 9 до 14°, в София ще е около 9°. Сутринта ще има мъгла и влошена видимост над котловините и полетата в Западна..
В "България днес" на 21 ноември слушайте: 05:40 Актуално за България и сънародниците по света 15:25 Църковен Календар – честваме..
Доказаната във вековете толерантност на българския народ е гаранция срещу ксенофобията и антисемитизма, които нямат корени в нашето общество. Това заяви..