На среща между българския и турския енергиен министър в Истанбул е било изразено желанието на българската страна за преразглеждане на споразумението между “Булгаргаз” и “Боташ” за доставка на газ, а от турска – проявено разбиране и готовност за продължаване на сътрудничеството. Това става ясно от съобщение на Министерството на енергетиката.
Споразумението с “Боташ” да се предоговори, реши парламентът
Преди седмица Народното събрание възложи на служебния министър Владимир Малинов да предприеме действия за предоговаряне на споразумението, по което България дължи всекидневно по близо 500 хил. долара на турската компания за капацитет, който не се използва.
Владимир Малинов и Алпарслан Байрактар са се обединили около становището да продължат сътрудничеството за гарантиране на диверсификацията и сигурността на енергийните доставки. Двамата са възложили на мениджмънта на “Булгаргаз” и на “Боташ” да работят върху споразумението.
Министрите са обсъдили също възможността да бъде увеличена свързаността между електропреносната и газопреносната система на България и на Турция.
В "България днес" на 4 август слушайте: 05:00 - Актуално от България за сънародниците по света 09:30 - Защо всяко лято горските пожари ни "изненадват" – разговор с Никола Рахнев, създател на Гората.бг 23:00 - "Иглика Килим Фест" като..
Във вторник минималните температури ще са от 15 ° до 21°, в София 15°. През деня ще е слънчево. Над Западна и Централна България, ще се заоблачава и на много места ще има краткотрайни валежи, главно в планините временно интензивни и с гръмотевици...
Общественици настояха държавата да заеме позиция за ситуацията в Газа . "Докато в Международния съд на ООН върви дело по обвинения в геноцид, България няма моралното право да мълчи или да се крие зад процедурни формулировки . Напротив – страната ни е..
България се утвърди като водеща дестинация за дигитални номади в Източна Европа с най-бързия интернет в региона – над 100 Mbps дори в някои планински..
Български ученици спечелиха два златни и два сребърни медала от най-престижното световно състезание по информатика в света . В 37-ото издание на..
Няма човек, вдишал въздуха на Родопите, да не е останал омагьосан от живописните гледки и легендите на планината. Дните от 4 до 10 август ни дават куп..