Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

“Мобилна бибиотека” събира на езерото Самамиш българите в Сиатъл

Снимка: “Читалня Сиатъл“ / фейсбук

“Читалня Сиатъл“ подготвя “Мобилна библиотека“, която ще бъде представена на традиционния пикник, организиран от Българския център за култура и наследство в града на 19 май на езерото Самамиш, съобщи почетният консул в Сиатъл Елка Русков.

Очакваме ви на поляната, където се събираме обикновено. Ще има поставени указателни знаци, които да ви упътят. Не забравяйте да си донесете най-необходимото – много празнично настроение, усмивки и вкусна храна, без които празник не става”, призовават от центъра.

Пикникът по повод Деня на славянската писменост и българската просвета и култура ще се проведе от 10,00 ч. местно време. Началото на “Мобилната библиотека“ пък ще бъде дадено в 15,00 ч. и по време на събитието посетителите ще могат да вземат, да връщат и да заменят книги, както и да даряват нови издания.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Участниците в концерта на БНР пристигнаха в Тараклия (ФОТО И ВИДЕО)

Групата участници от България в големия концерт-награждаване на Българското национално радио вече пристигна в Тараклия, а музикантите започнаха репетиции за спектакъла довечера.  Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес..

публикувано на 19.09.25 в 14:27
Юлия Гатдерова е сред участниците в концерта

Концерт на БНР е сред основните събития в Тараклия днес

С фолклорен концерт и тържествена церемония, днес от 17:00 часа във филиала на Русенския университет "Ангел Кънчев" в молдовския град Тараклия, Българското национално радио ще награди победителите в конкурса за есе, организиран от медията ни за..

публикувано на 19.09.25 в 09:29

Новата учебна година започна и за българчетата в Кипър

Почивните дни бяха особено вълнуващи и за възпитаниците на българските неделни училища в Кипър. Пъстри и цветни бяха тържествата при откриването на новата учебна година в три от училищата ни там.  Първият училищен звънец удари на 13 септември в..

публикувано на 15.09.25 в 10:27